Skip to Content

Тлумаччина читає Шевченка

Просвітяни та освітяни краю взяли участь у відзначенні 203-ої річниці з дня народження Т. Г. Шевченка. Під час урочистостей виступила член товариства "Просвіта" с. Гринівці, директор школи Оксана Яців.

 

 

Просвітяни читають "Кобзар": голова товариства "Просвіта" Дзьоба Г. В.

 

Просвітянка с. Гринівці, директор школи Яців О. В.

 

Секретар товариства "Просвіта" Соловій О. О.

 

 

Ти завжди в серцях людей, Тарасе,

Хай замруть з повагою віки,

Бо ніколи час твої не згасить

Полум'яні золоті рядки!

Під таким девізом у Колінцівському НВК пройшло святкування роковин від дня народження Т. Г. Шевченка (підготували вчитель української мови та літератури Чігур О.М., бібліотекар Зузяк О. Ф.). Учні розповіли про сторінки життєвого шляху поета, звучали його поезії, демонструвалися театральні сценки з творів Великого Кобзаря.

Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги,

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

У Вікнянському НВК відбувся усний журнал «Поклін тобі Тарасе» та конкурс читців присвячені Великому Кобзарю.

 

Учні та вчителі Яківської ЗОШ вшанували пам’ять славного сина України – Тараса Шевченка. Вони приєдналися до Всеукраїнської акції «Читаємо Кобзаря». У кожному класі звучали чудові поезії нашого генія. Зібралися всі і на загальношкільному заході, щоб глибше пізнати й відчути неперевершені слова Шевченка. На літературних читаннях «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів» діти декламували свій улюблений вірш поета і вплітали його у символічний вінок вдячності та вічної шани нашому Пророку.

В  день народження Великого Кобзаря в Остринській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся конкурс  читців поезійТ.Г.Шевченка.  В ньому взяли участь учні 5-9 класів.   В черговий раз прозвучало слово великого поета, яке захоплювало своїм неповторним колоритом, любов'ю до своєї Батьківщини, закликом до боротьби за краще життя нашого народу.

         Кращими читцями визначені учні 8 класу Берладин Р. та Палюга В.

             В Ісаківському НВК 9 березня відбулося літературно-мистецьке свято «Нам треба твого голосу, Тарасе!»

            Присутні ще раз пройшлися сторінками «Кобзаря», поринули в поетичний світ, відчули дух патріотизму.

          В шкільній бібліотеці біля книжкової виставки «Ми Шевченка славить будем» проводились Шевченківські читання. Учні декламували улюблені твори та співали пісні на слова геніального українського поета.

         Дух Шевченка живе у кожному серці.

У день народження Тараса Шевченка дорослі та діти йдуть до пам’ятника, щоб запалити свічку, покласти квіти, прочитати його вірші, виконати пісні, - і цим висловити свою шану великому Кобзареві. Тож і учні 6(10) класу Тлумацької гімназії (класний керівник Томків Я.Я.) запалили свічку пам’яті для поета, зігріли душі гімназистів та вчителів світлими рядками його поезій. Бо Шевченкове слово – рідне і мінливе, як людське життя. У ньому правда, і добро, і краса. Та треба вміти їх у слові віднайти та осягнути.

         Тож припадаймо щодня до поезії  Кобзаря, як спраглий до криниці, бо вона невичерпна.

         Приходьмо до Тараса Шевченка на сповідь задля очищення від скверни буденщини і ницості духу, бо він - наша історія. Він - наш пророк і суддя. Він – наш навчитель і совість.

         А ми вічно будемо йти до вершини Тараса Шевченка – вершини людської мудрості, нездоланності, любові.

                                      Він був поетом волі в час неволі,

                                      Поетом доброти в засиллі зла.

                                      Була у нього незвичайна доля.

                                      Та доля Україною була!