Skip to Content

Обласний семінар передового педагогічного досвіду у Обертинській ЗОШ І-ІІІ ступенів

   

«Реалізація компаративної змістової лінії на сучасному етапі вивчення літератури» – тема семінару обласної школи ППД (керівник Г.Стрільчик, завідувач лабораторії педагогічного досвіду та етнопедагогіки, старший викладач кафедри менеджменту та освітніх інновацій ІФОІППО), що відбувся 19 жовтня на базі Обертинської ЗОШ І – ІІІ ступенів Тлумацького району (директор М.Данилюк).  

           Одне із головних завдань семінару – трансформація ідей керівників районної ШППД С.Погорілої і М.Тимікевич у широку педагогічну практику та підвищення рівня професійної компетентності керівників районних (міських) шкіл ППД.

        У роботі семінару взяв участь І.Козлик, завідувач кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства, доктор філологічних наук, професор Інституту філології ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Слухачі ШППД, заслухавши міні-лекцію пана професора, розширили свої знання про методологічні та теоретичні аспекти літературознавчої компаративістики. Переглянувши документальний фільм, відкрили для себе знакову постать в новітній українській компаративістиці – академіка Д.Наливайка.

      Досвідом роботи з використання прийомів компаративного аналізу художніх творів поділилися вчителі словесності М.Ославська, М.Чучман, М.Тимікевич, О.Гавкалюк та С.Погоріла. Вони продемонстрували власні медіапродукти, схеми, порівняльні таблиці, діаграми, ментальні карти, завдання для фітнесу мозку тощо.

        У професійному полілозі взяли участь начальник відділу освіти Тлумацької райдержадміністрації В.Пеник, завідувач методкабінету Л.Тодорів та методист Г.Дзьоба.

       Місцевий підприємець, депутат обласної ради Б.Станіславський для релаксації запросив учасників семінару на екскурсію до замку Злати.

      Методом «Незакінчене речення» визначено результативність семінару та зроблено висновки про найголовніші аспекти компаративістики.