Skip to Content

Відкриття XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

9 листопада 2017 року в закладах загальної середньої освіти пройшло відкриття XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та проведені заходи присвячені Дню писемності та мови. 

«Ти не молися мовою чужою, бо, на колінах стоячи, умреш» –під таким гаслом, словами письменника Прикарпаття  Дмитра Павличка, пройшли у Нижнівському НВК (ЗОШ І – ІІІ ст. – ДНЗ) урочистості, присвячені Дню української писемності і мови. Учні взяли активну участь у різних заходах: літературно-музичній композиції «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема», уXVIII Міжнародному конкурсі знавців рідної мови імені Петра Яцика, конкурсі читців поезії про мову, написали радіодиктант національної єдності «Наша пісня».

Вчителі та члени організаційного комітету старалися донести до всіх присутніх, що саме від них залежить зараз, чи перерветься золота нитка тисячоліть, а чи оживе й заграє на сонці, чи джерело рідної мови замулиться у їхніх душах, а чи пружной вільно дихатиме.

Мова українська – берегиня наша,

Пісня материнська, голос немовлят.

Мова українська – це достатку чаша

І найбільше свято із відомих свят.

Урочисті заходи у Грушківському НВК

Вчителі та учні Обертинської ЗОШ відзначають День писемності та мови 

 

9 листопада, в день пам'яті  преподобного Нестора Літописця, в Гарасимівській ЗОШ I-III ступенів відбулося святкування Дня писемності та мови, зокрема, урочисте відкриття XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
     " Нас багато. Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета", - саме під таким гаслом вібувся  XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Учні та вчителі школи охоче долучились до цієї акції, духовно єднаючись із мільйонами українців різного віку та професій. Відрадно те, що учасники писали диктант не за подарунки чи високі оцінки, а насамперед в ім'я ідеї, задля єдності з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб ми говорили й співали українською мовою і зберегли її для нащадків.
Відзначення Дня української писемності у Гарасимівській ЗОШ І-ІІІ ступенів