Skip to Content

На базі Грушківського НВК пройшло заняття постійно діючого семінару вчителів української мови і літератури

На базі Грушківського НВК пройшло заняття постійно  діючого семінару вчителів української мови і літератури на тему «Формування ключових компетентностей школярів через наскрізні лінії оновлених програм з мови і літератури.»

           Під час відвідування уроку з української мови у 6 класі на  тему «Повторення та узагальнення вивченого про іменник. Тренувальні вправи.»  (вчитель ПаращукЛ.В.)  та української літератури у 10 класі на тему «Драматургія І.Я.Франка «Украдене щастя». Фольклорна основа. Соціально – психологічний конфлікт»  (вчитель Гнатюк Ю.Я.)  педагоги мали можливість побачити практичний аспект діяльності вчителів щодо формування ключових кометентностей  в умовах оновлених програм з предметів. 

  У ході проведення уроків вчителі професійно, фахово,  методично правильно  продемонстрували  вміння використовували новітні інноваційні технології такі, як: «Скелет риби», «Ментальна карта»,технологія «Коуч» (колесо життя), лото назв, гра « Поле чудес», криптограма, перегляд відеороликів (Паращук Л.В.); піраміда логічних рішень ( технологія  Коуч»),метод « Ювеліри»,гра « Випробування долі», буктрейлер, використання фрагментів художнього відеофільму за мотивами твору, технологія «Гроу» -складання пазлу (Гнатюк Ю.Я.)

 

       Продовженням  семінару стало заняття у методичній  майстерні «Я роблю так».. яку провела директор закладу , вчитель української мови та літератури Безверхів М.М. Тут  свій досвід  роботи з питань  «Упровадження наскрізних ліній на уроках словесності» та «Формування читацького та особистісного саморозвитку школярів на уроках української літератури»  презентували Тимікевич М.П., та Чучман М.В.,  вчителі Гарасимівської ЗОШ І-ІІІ ст. Цікаво пройшла робота у групах, де педагоги опановували такі   новітні технології , як  «Скрайбінг», «Ментальна карта»,технологія «Коуч». 

     Завершився семінар педагогічним діалогом за участю Стойко Я.М., керівника ПДС, методиста Дзьоби Г.В. та учасників семінару, де йшла мова про підвищення методичної грамотності, компетентності  вчителів щодо проведення сучасного уроку в умовах Нової української школи.

 Проведено тренінг «Моє бачення творчого вчителя».

Результативність семінару визначено методом «Зворотний зв'язок»» та зроблено висновки про найголовніші аспекти діяльності педагогів .

     З освітнім простором навчального закладу учасників семінару ознайомила Безверхів М.М., директор НВК та Олійник Л.В., заступник з навчально – виховної роботи.