Skip to Content

Відбувся постійно діючий семінар вчителів української мови і літератури

 17 квітня 2018 року   на базі Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ст.. пройшло заняття постійно  діючого семінару вчителів української мови і літератури на тему « Шляхи підвищення ефективності уроку в умовах оновленого змісту освіти»

           Під час  засідання    учасники семінару мали можливість ознайомитися з методикою проведення інтегрованих уроків , які презентували  вчителі Кутищенcького НВК Андрусяк О.М., Гаврилів З.Д. та Ловчук Г.В. , а саме:

- урок з української мови  на тему «Написання прикметників разом, окремо  і через дефіс»;

 - урок з української літератури на тему «Жіночі долі у творі В. Шекспіра «Ромео і Джульєтта»  та «М. Коцюбинського «Дорогою ціною».

   Учасники семінару мали можливість побачити практичний аспект творчо підготовлених інтегрованих  уроків, в яких органічно об’єднано відомості з кількох предметів ( біології, основ здоров'я, зарубіжної літератури, історії , кіномистецтва т.і.)

     У ході презентації  уроків вчителі професійно, фахово,  методично правильно  продемонстрували  вміння використовували нетрадиційні форми і методи роботи  новітні інноваційні технології такі, як:   сенкан, бортовий журнал, відеоролик, рольова гра, буктрейлер та ін.

 Під час обговорення педагоги відзначили, що тісний зв'язок між навчальними предметами дало можливість розширити змістову наповнюваність уроку,  за рахунок цільової інформації розвивати мовлення, розглянути явище чи поняття всебічно, використати нетрадиційні форми, методи і прийоми навчання, що відповідно вплине на ефективність засвоєння знань, формування комунікативної компетентності та реалізації відповідних змістових ліній оновлених програм.

       Продовженням  семінару став  цікаво проведений майстер – клас керівником інтегрованої  школи ППД, вчителем – методистом Обертинського ліцею Погорілою С.В. на тему «Використання медіатексту на уроках словесності»  Під час майстер – класу  педагоги опановували  хмарні  технології , вдосконалювали інформаційно – комунікаційну компетентність, ознайомилися з новою термінологією інформаційного простору                               ( постерафіша, медіапродукт, медіасфера, медіареволюція ,відео галерея)

     Завершився семінар педагогічним діалогом за участю  методиста Дзьоби Г.В. та учасників семінару, де йшла мова про шляхи підвищення ефективності уроку та ІКТ компетентності  вчителів щодо проведення сучасного уроку в умовах Нової української школи.

          Вчителі – словесники опрацювали лист Міністерства освіти і науки України «Щодо проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освітив 2017 – 2018 навчальному році» та  Орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань для проведення державної підсумкової атестації учнів з української мови та літератури у 9 кл. і  підготовку до ЗНО у 2018 році.

Результативність семінару визначено методом «Зворотний зв'язок»» та зроблено висновки про найголовніші аспекти діяльності педагогів .