Skip to Content

З іноземною крок попереду. Навчаються вчителі іноземних мов

24 квітня 2018 року   на базі  Гостівської ЗОШ І-ІІІ ст.. пройшло заняття постійно  діючого семінару вчителів іноземних мов  на тему «Формування мовної та мовленнєвої компетенції школярів на засобами інноваційних технологій»

         Під час  засідання    учасники семінару  відвідали урок англійської мови (2-а іноземна) у 7 класі на тему «Myfavouriteschoolsubjects».(вчитель Василюк Христина Мирославівна) та позакласний  заході з німецької мови «Deutsch mit Spaβ» (вчитель Василюк Тетяна Мирославівна).Девіз заходу – Mit Deutsch die Nase vorn.

   Підчас проведення заходів вчителі професійно, фахово,  методично правильно  продемонстрували  вміння будувати сучасний урок з іноземної мови, розкрили практичний аспект формування мовної та мовленнєвої компетенції учнів з англійської та німецької мов.   Враховуючи   рішення Європейської Ради осповною компетентністю на уроках іноземної мови була комунікативна, тому що вона забезпечує набуття учнями вміння обговорювати проблеми , доводити власну позицію , виробляти власну точку зору , розвивати критичне а допомогою використання комунікативного методу та інтерактивних технологійі креативне мислення та адаптуватися у мовному середовищі. Дане питання вчителі школи вирішують за допомогою інноваційних технологій.

На уроці використано різні прийоми і методи: Memorygame, Snowballgame, 4 види мовленнєвої діяльності: аудіювання, читання, говоріння і письмо. Учні працювали в парах, розігрували діалоги про школу, тренували монологічне мовлення.

Під час позакласного заходу прозвучали вірші великих німецьких письменників, пісня «Guten Morgen». Учні інсценували казку«Die Rübe» і танцювали під  мелодію німецької  пісні. Супроводжувався захід мультимедійною презентацією.

      При проведенні обох заходів використовувалися міжпредметні зв’язки: література, музика, образотворче мистецтво, інформатика.

      Під час обговорення педагоги відзначили, що тісний зв'язок між навчальними предметами дало можливість розширити змістову наповнюваність уроку,  за рахунок цільової інформації розвивати мовлення, розглянути явище чи поняття всебічно, використати нетрадиційні форми, методи і прийоми навчання, що відповідно вплине на ефективність засвоєння знань, формування комунікативної компетентності та реалізації відповідних змістових ліній оновлених програм.

       Продовженням  семінару став  цікаво проведена методична майстерня «Я роблю так» 

  Під час заняття  педагоги опановували    технологію «веб –квест» на уроках англійської мови , якої вичила педагогів Бучак Н.С., керівник ПДС, вчитель Палагицького НВК; Савич Л.В., вчитель Живачівського НВК поділилася досвідом роботи з питання формування в учнів полілінгвальгого світогляду засобами бінарного уроку. Вчитель німецької мови Щербина Н.Я. провела майстер – клас з використання на уроках ранкових зустрічей.

          Завершився семінар педагогічним діалогом за участю  методиста Дзьоби Г.В. та учасників семінару, де йшла мова про шляхи  формування комунікативної компетентності   в умовах Нової української школи.

          Вчителі іноземної мови  опрацювали лист Міністерства освіти і науки України «Щодо проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освітив 2017 – 2018 навчальному році» та  Орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань для проведення державної підсумкової атестації учнів з іноземної мови у 9 кл. і  підготовку до ЗНО у 2018 році.

Результативність семінару визначено методом «Зворотний зв'язок»» та зроблено висновки про найголовніші аспекти діяльності педагогів .

     Учасники семінару відвідали духовну перлину села – музей-садибу імені отця Петра Голейка. Про тернисту дорогу життя о. Петра розповіли члени Марійської дружини.

 

      Педагоги  побували у кабінеті історії, де представлено експонати бойових дій із зони АТО. Вчитель фізичної культури, голова Тлумацької міськрайонної організації УСВА, волонтер Ступницький  Валерій Олександрович розповів про події на Сході України.