Skip to Content

День пам’яті та примирення

Символом відзначення Дня пам’яті та примирення в Україні, як і в Європі, а також символом відзначення Дня Перемоги є червоний мак – квітка, що уособлює кров, пролиту на полях боїв, та пам’ять про тих, чиє життя забрала війна.

Торік цю символіку вже використовували під час урочистостей. Гасло нинішнього свята: "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо". 
Головне наше завдання – віддати данину шани героям війни. І тим, хто захищав Батьківщину десятки років тому, і тим, хто боронить її сьогодні. Ми висловлюємо подяку людям, які стали на захист країни у різні часи.
Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями всі держави Антигітлерівської коаліції. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона є запорукою неминучості нашої перемоги сьогодні.

8 травня 2018 р. у Олешівському НВК відбулися урочистості до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з метою гідного вшанування подвигу  Українського народу , його визначної  ролі у перемозі Об’єднаних націй у другій світовій війні, висловлення поваги всім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни.

До відзначення 73-ї річниці Дня  пам’яті та примирення в школі проводились такі заходи:

-     урочиста загальношкільна лінійка- реквієм "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо".

-     виставка книг у шкільній бібліотеці «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього».

-     перегляд фільму «Героївминулого не забудемо!» (учні 8 класу).

-     покладання квітів до пам'ятників загиблим воїнам.

- на уроці трудового навчання Білецька Н.В. та учні 5 класу виготовили символічні червоні маки, які стали частинкою шкільного панно, присвяченого Дню пам’яті та примирення.

«Ніхто не забутий! На попіл ніхто не згорів!» - Тиждень Пам’яті у Петрівській школі І-ІІІ ступенів

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко

День пам’яті і примирення, День Перемоги – особливі дні. Подвиг, здійсненний нашими дідами і прадідами, настільки великий, що його масштабність із часом стає лише яскравішою і помітнішою. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Ми у вічному боргу перед тими, хто в жорстокій битві отримав Славетну Перемогу, хто у післявоєнні роки відбудовував зруйновану країну.

З метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначної ролі у перемозі в Другій Світовій війні, висловлення поваги всім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, в Петрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів пройшов Тиждень  Пам’яті під гаслом  «Ніхто не забутий! На попіл ніхто не згорів! Їх подвиги в пам’яті вічні…» .  

Протягом Тижня було проведено:

  • Відкриті виховні години: «Червоні маки рідної землі» (3 клас,  кер. Кушнір Г.В.),  «Прагнення до свободи вчора, патріотизм  і нездоланність сьогодні, гідна Україна завтра» (9 клас, кер. Ославський В.М.).

- Виховний захід «Перемога 1945:свято зі сльозами на очах», (підготувала заступник директора з ВР Ославська М.М.).

- Конкурс читців «Полум’яне слово» .

- Перегляд фільму «Роки опалені війною» (10-11клас).

- Впорядковано солдатську могилу ( відповідальна педагог-організатор Микитин У.В.)

- Оформлено книжкову виставку «Війна у серці, в пам’яті, в книжках» (бібліотекар Джердж О.М.).

- Пройшли акції «Хвилина мовчання» та «Червоний мак».

- Флешмоб  «Діти України за мир!».

 Прониклива поезія, вдало підібраний відеоряд, прочитані уривки зі спогадів та документальних хронік…звучали на заходах. Бо, як би не банально це звучало, але «…це потрібно не мертвим, це потрібно живим». Нам, аби не зачерствіти душею та зробити відповідні висновки. Сподіваємось, що це було не тільки майстерно та пронизливо виконано, але й щиро та просто душевно відчуте та сприйняте.