Skip to Content

Відкриття ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

18 жовтня в закладах загальної середньої освіти району  стартував ІХ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Обертинський ліцей

18 жовтня в Обертинському ліцеї було урочисто відкрито ІХ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Свято відбулося в селищному сквері біля пам'ятника Кобзарю. Розпочала його неодноразова призерка ІV етапу конкурсу Біла Лілія, учениця 11 класу, виразним читанням поезії Ліни Костенко "Кобзарю..."

 Щорічне проведення цього творчого випробування сприяє піднесенню престижу української мови і літератури серед молодого покоління, поглибленню знань в учнів про життя та творчість славетного поета, підвищенню рівня мовної культури, вихованню почуття гордості за свій народ, адже невичерпна поетична спадщина Т.Г.Шевченка є дієвим знаряддям у розвитку нашої незалежної держави. 

Нижнівський НВК

В українців шана до Тараса Шевченка виняткова, особлива. Це він нас, отих рабів німих, братів незрячих, гречкосіїв освятив у велику європейську націю. Своїм життям і творчістю поет закликає нас бути патріотами, братами, єднатися задля великої справи, святої ідеї – ідеї незалежності України.

Коли звучить слово Шевченка, усі замовкають, бо то говорить сама правда, сам Бог вустами нашого Пророка. В цьому ще раз переконалися учні та вчителі Нижнівського НВК, урочисто давши старт Міжнародному конкурсу знавців мови ім.. Т.Шевченка. З метою популяризації творчості Кобзаря було проведено літературні читання, усний журнал «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине», вікторина «Віхи Шевченкового життєпису».

Якщо хочемо, щоб нас вважали людьми, щоб не соромно було перед Шевченковою пам’яттю, ми повинні так, як він, любити свій народ, свою Батьківщину, знати свою історію, шанувати своїх героїв, щодня й щомиті бути готовими до боротьби за себе, за своє майбутнє, за справедливість, за честь України.

Петрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 

18 жовтня в Петрівській  загальноосвітній школі відбулося урочисте відкриття ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка. Метою свята було вшанування творчої спадщини видатного сина українського народу, виявлення обдарованої молоді, розвиток їх творчого потенціалу, виховання у підростаючого покоління українців поваги до культури і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

З вітальними словами до учнів  звернулася вчитель української мови та літератури Левицька М.М.: «Конкурс імені Т.Шевченка – це свято рідного слова, можливість перевірити свої знання і сили, відчути власну причетність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря».

Учні декламували поетичні твори Т.Г.Шевченка  «Зоре моя вечірняя», «Заповіт», «І мертвим, і живим, і ненародженим», «Лілея»,  «Минають дні, минають ночі», «Думи мої, думи мої».

Захід проходив в атмосфері творчого натхнення.

 

Гарасимівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

  18 жовтня у Гарасимівській ЗОШ І-ІІІ ступенів стартував конкурс учнівської творчості імені Тараса Шевченка.

  На загальношкільній лінійці,проведеній учителем української мови та літератури Чучман М.В.,школярі відповідали на запитання вікторини,називали прочитані поезії, бо Тарас Шевченко належить до тих людей-світочів, що, за словами Олеся Гончара, "… в пошані всього людства знаходять своє безсмертя".

Петрилівський НВК