Skip to Content

Педагогічна практика у Гостівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

Першого жовтня 2019 року на базі Гостівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася обласна педпрактика вчителів християнської етики з проблеми «Урок християнської етики в національній школі».

Шановних гостей зустріли віночком привітань учні школи – учасники Марійської дружини та педагоги.

Традиційно про заклад розповіла директорка Марія Мельничук . Світлана Сміх, методист ОІППО, ознайомила з планом роботи педагогічної практики. Про організацію методичної роботи з вчителями основ християнської етики розказала головний спеціаліст відділу освіти Світлана Заячківська. Гості побували на змістовних та цікавих уроках в 11 та 6 класах (вчитель Галина Острижнюк, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель та Галина Мельничук, спеціаліст).

Слухачі курсів відвідали музей-садибу підпільної УГКЦ імені отця Петра Голейка, де з місцевим парохом о. Володимиром помолилися на Вервиці до Матері Божої Неустанної помочі. Члени Марійської дружини спільно з вчителем Зіною Нановською підготували ґрунтовну розповідь про часи греко-католицького підпілля у с. Гостів та висвітлили тернистий шлях душ пастирства о. Петра. Дочка о. Петра Голейка п. Марія поділилася спогадами про родину та провела екскурсію відвідувачам.

         Теоретичний модуль був представлений виступами двох науковців. Марія Федунь, доктор філологічних наук, професор кафедри педагогіки та психології ОІППО виступила з проблемою «Мистецький набуток українського письменства на уроках християнської етики». Іванна Гавриш, кандидат історичних наук, головний спеціаліст відділу освіти, презентувала напрацювання «Християнське виховання в сучасному закладі освіти крізь призму релігійного підпілля греко-католиків (до 30 річниці легалізації УГКЦ)». Підсумком семінару стала презентація вчительки християнської етики Г. Острижнюк про тісну співпрацю закладу освіти та церкви, довівши, що школа і церква – справді два крила духовності українців.

Дякуємо дирекції, педагогічним працівникам, священику, сільському голові за злагоджену роботу, відданість своїй справі.