Skip to Content

Навчаються агенти змін Нової української школи

 

 Сучасний учитель – це професіонал, який знаходиться в постійному творчому пошуку, що потребує мобільності, руху, ерудованості, розширення діапазонів педагогічних методів, прийомів, технологій.

    12 грудня 2019 року на базі Обертинського ліцею відбувся районний методичний семінар-квест «Сучасні підходи до вивчення уроків словесності», проблемним питанням якого було «Як стати агентом змін Нової української школи».

   Учасники квесту (учителі української мови і літератури, зарубіжної літератури), подорожуючи освітнім простором, мали змогу взяти участь у визначенні основних підходів до вивчення уроків словесності, долучитися до майстер-класів, здобути навики роботи з хмарними сервісами, апробувати досвід колег, спробувати технологію творчого письма.

   Квест складався з таких локацій:

  • «Теоретична» («Сучасні підходи до вивчення уроків словесності»  – Погоріла С.В., учитель української мови і літератури, зарубіжної літератури, учитель-методист);
  • «Хмарна» («Дидактичні можливості хмарних сервісів на уроках словесності» – Біла О.Т., учитель української мови і літератури, старший учитель);
  •  «Практична» ( «Апробація власного досвіду (методу дудлінгу як способу пізнавальної діяльності учнів та їх самостійного оволодівання знаннями)» –  Погоріла С.В., учитель української мови і літератури, зарубіжної літератури, учитель-методист );
  • «Поетична» («Любові розгорнута сторінка» –  Охрим С.В., учитель української мови і літератури, старший учитель).

 

       Семінар пройшов на високому методичному рівні, змістовно, цікаво, науково обґрунтовано, підкріплено практичними завданнями.  

      Особливословесникамсподобалась практична частина, яка дала  можливість краще зрозуміти методику викладання продуктивного логічногомислення. Вони побачили високе педагогічне та психологічне підґрунтя виступів,динамічність та професіоналізм проведення методичногоквесту.  

       Велика подяка організаторам семінару (дирекції ліцею, вчителям – словесникам) за цікавий, високоякісний,  продуктивний, насичений захід, вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини семінару. Абсолютно унікальна і виправдана ідея, що   учасники семінару мали змогу відвідувати усі  локації квесту  і бути  їх безпосередніми учасниками, усвідомити необхідність  стати агентом змін Нової української школи.

     Вчителі – словесники районумали змогу бачити чудових викладачів, які ділились своїм досвідом.Така форма проведення семінару, за визначенням .педагогів, забезпечує створення умов для сходження кожного учасника до нових знань і нового досвіду,  рухає  українську школу вперед, яка на значно вищому рівні пробудить у дитини радість творчості і пізнання.   

        У роботі семінару взяли участь Заячківська С.В., головний спеціаліст відділу освіти та Дзьоба Г.В..методист методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації