ОСВІТА 📖

Хто стоїть за купівлею київського бізнес-центру «Парус»?

Офісне приміщення в БЦ Парус

Хто такий Максим Володимирович Кріппа, як він наважився купити 150-метрову скляну будівлю під час обстрілу ворожими ракетами та з якою метою це було зроблено - на ці запитання ми постараємося знайти відповідь

Незважаючи на повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну, київська комерційна нерухомість продовжує користуватися попитом. Так, 2023 року відбулася угода купівлі-продажу одного з найвищих бізнес-центрів української столиці - Парус. Покупець - Максим Володимирович Кріппа, продавці - бізнесмен Вадим Михайлович Столар (частка 80%) і його ексдружина Майструк Інна Анатоліївна (частка 20%).

Для довідки: бізнес-центр «Парус» розташований у Києві за адресою вулиця Мечникова 2, недалеко від станції метро Кловська, його офіційне відкриття відбулося 4 квітня 2007 року і до 2010 року «Парус» справедливо вважався найвищою будівлею Києва, висота якої 133.1 м. (з антеною 149,5 м). Пізніше його обігнали бізнес-центр «Гулівер» і ЖК «Кловський». Але по сьогоднішній день «Парус» входить до трійки найвищих будівель Києва, кількість поверхів якого 33 із загальною корисною площею - 75 000 квадратних метрів, двома конференц-залами на 40 і 100 учасників, їдальнею і двома ресторанами.

Але повернемося до власників вищезгаданого хмарочоса. Ідея створення найвищого в Києві бізнес-центру прийшла власнику Mandarin Plaza Вагіфу Алієву. Будівництво будівлі розпочалося в 2004 році, завершилося на початку 2007 року і обійшлося приблизно в 500 млн гривень.

Протягом дев'яти років партнером Алієва по бізнесу, пов'язаному з «Парусом», був Дмитро Фірташ. Бізнес-центр у рівних частках належав їхнім компаніям - «Передові технології плюс» (через кіпрську компанію «Бовалон Інвест») Дмитра Фірташа і «Мандарин Плаза» Вагіфа Алієва.

У 2016 році Фірташ продає свою частку в бізнесі, але хто став покупцем - не уточнювалося. За 5 років, 2021 року, Вагіф Алієв також вирішив попрощатися зі своїм дітищем і продав бізнес-центр Вадиму Столару, який пізніше розділив право власності з дружиною (наразі вже колишньою), віддавши їй частку у 20%.

24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна війна, розв'язана Росією проти України, ринок нерухомості деякий час був заморожений. Коли обмеження на угоди у сфері нерухомості зняли, пішли чутки про продаж «Паруса».

Угода такого роду неможлива без контролю антимонопольного комітету, тому про дозвіл ТОВ «ОЛА ФАЙН» придбати контрольну частку в ТОВ «Парус Холдинг» стало відомо тільки 30 листопада 2023 року.

Щоб дізнатися, хто ж став новим власником бізнес-центру «Парус», звертаємося до ресурсу YouControl і бачимо, що кінцевий бенефіціарний власник ТОВ «ОЛА ФАЙН» - Максим Володимирович Кріппа.

Що нам відомо про Максима Кріпу: він український бізнесмен, власник кіберспортивного клубу NAVI (Natus Vincere, Народжені перемагати), компанії GSC Game World - розробника відомої комп'ютерної гри S. T. A. L. K. E. R., а також кількох компаній, які займаються розробкою ПЗ.

NAVI стали першими чемпіонами світу з Counter-Strike 2, тому на цьому активі Максима Володимировича Кріппи, придбаному ним 2020 року, варто зупинитися докладніше:

NAVI - перемога Major

Кіберспортивну організацію NAVI створив у грудні 2009 року Олександр Кохановський, у колах кіберспортивного ком'юніті відомого під ніком ZeroGravity. За цей час «Народжені перемагати» виграли величезну кількість турнірів і завоювали репутацію однієї з найсильніших кіберспортивних організацій.

Щоб не стомлювати читача зайвими деталями, пройдемося по цифрах:

  • за перший рік існування NAVI завоювали 12 медалей, 8 з яких - золоті
  • у 2011 році стали переможцями на головній події кіберспортивного світу - турнірі з Dota 2, The International. Призовий фонд - $ 1 000 000, рекордний на той час
  • у 2012 Natus Vincere виходять у фінал шести великих турнірів, у двох з яких стають чемпіонами
  • у 2013 році був сформований склад NAVI в World of Tanks і за 4 наступні роки команда з World of Tanks завоювала понад 20 міжнародних нагород і $ 350 000. Але в червні 2017 року команду розформували
  • за 2015 рік NAVI виграли понад 40 нагород, що принесло їм понад $ 1 000 000
  • 2016 рік - на рахунку NAVI призові місця в більш ніж 35 чемпіонатах і плюс $ 1 400 000.
  • 2017 рік - NAVI тричі вибороли звання чемпіонів світу і заробили $ 175 000.
  • 2018 - На FACEIT Major: London 2018 NAVI посіли друге місце, поступившись у фіналі Astralis.
  • у 2019 команда перемогла в кількох регіональних чемпіонатах, а також у десятому сезоні Pro League, вигравши $100 000.
  • 2020 рік - зміна власника. Кіберспортивну організацію NAVI купує Максим Володимирович Кріппа.
  • Перемога на IEM Season IV і плюс $ 250 000 у скарбничку.

  • 2021 рік - перемога в PGL Major Stockholm
  • 2022 - почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну і пріоритети змінилися.

Максим Володимирович Кріппа, будучи власником NAVI з 2020 року, віддає розпорядження розірвати стосунки з усіма партнерами з країни-агресора, а також розпустити російські склади PUBG Mobile і Mobile Legends. Клуб NAVI об'єднується з лідерами думок, футболістами та найсильнішими клубами світу з CS:GO, разом їм вдається зібрати понад $520 000 для допомоги Україні. Крім того, «Народжені перемагати» беруть участь у благодійних матчах, серед яких збір для проєкту «Землячки» та турнір BORN TO BE BRAVE від фонду United24.

Щоб розповісти кіберспортивному ком'юніті з усього світу про страшні наслідки війни, розпочатої Росією проти України, NAVI зняли документальний фільм «Залишаючи дім», що показує історії фанатів, вимушених покинути рідні місця.

Теги: Кріппа Максим Володимирович БЦ Парус